Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

רופאים התפתחותיים מומלצים

בני כמה הילדים? האם הם התהפכו זמן? הם מחייכים אליכם? האם הם הגיעו לגיל שבו אמורים להתחיל לתפוס דברים ולחקור, אבל אצל הילד שלכם זה פשוט לא קורה? אם יוצא לכם להעלות את כל השאלות הללו, כנראה שאתם צריכים למצוא רופא התפתחותי מומלץ שיעזור לכם למצוא את התשובות. אין ספק, התפתחות הילד היא אחת הדאגות הגדולות ביותר של ההורים, ועל אף שנכון לומר שכל תינוק מתפתח בקצב שונה, ישנם קווים מנחים וזמנים מוערכים בהם התינוק אמור לבצע פעולה חדשה כלשהי. האבחון ההתפתחותי ייערך על ידי פסיכולוג התפתחותי ויהיה בנוי ממשימות שונות בהתאם לגיל הילד.

איך יודעים אם באמת יש צורך למצוא רופא התפתחותי מומלץ ולבצע אבחון?

אבחון התפתחותי מטרתו ליצור הערכה של מידת התפתחות הילד מבחינה שפתית, אינטלקטואלית, חברתית, רגשית וגופנית. כאמור, האבחון יתבצע על ידי רופא התפתחותי מומלץ או צוות מומחים הכולל קלינאי תקשורת, פסיכיאטר ילדים, רופא ילדים וגורמים מקצועיים אחרים בהתאם לסיטואציה. כדי לבחון האם באמת יש צורך לפנות לאבחון, מומלץ לעקוב אחר הדגשים הבאים:

 

  • להיות עירניים – כהורים, הדבר החשוב לנו ביותר הוא התפתחות ילדנו והרצון שיהיה לו טוב. לא מפתיע לגלות שרוב הפניות בנושא עיכוב התפתחותי מגיעות דווקא מההורים שמכירים את ילדיהם הכי טוב מכולם, ועירניים יותר מכל למצבם. אם גם אתם חוששים לגבי הדיבור, ההתפתחות התנועתית או התגובתיות של הילד, זה הזמן לבקש הפנייה למרכז התפתחות עבור אבחון. רפואת התפתחות
  • מעקב במסגרות השונות – בהתחלה, המעקב אחר התפתחות הילד יתבצע בטיפת חלב ולאחר מכן במסגרות הלימודיות השונות. במידה ועולה איזשהו חשד לגבי ההתפתחות, הגורם המקצועי במקום (רופא, אחות, יועצת או מורה\גננת) יעלה בפניכם את חשדותיו ויפנה אתכם למרכז להתפתחות הילד עבור המשך בירור. מומלץ שלא לזלזל בחשדות אלו, כיוון שמדובר באנשי מקצוע שמבצעים את תפקידם ומעוניינים בטובתם ובעיקר, בטובת הילד.
  • לשים את הדברים על השולחן – אבחון התפתחותי מתקיים בהתאם לגיל הילד והחשד שעלה. לקראת קיום האבחון יהיה עליכם לענות על שאלון העוסק בהתפתחות הילד, התנהגותו, יכולות תנועתיות, התקשורת שלו, התחביבים שלו ועוד. מדובר בשאלות לא פשוטות ועל מנת לקבל את האבחון המתאים, יש לענות עליהן בכנות ובאופן מפורט.
  • שיתוף פעולה מלא – רופא התפתחותי מומלץ הוא כזה שגם אתם והילד תרגישו בנוח איתו, שכן רק כך יתקיים שיתוף פעולה מצדכם ומצידו; במידה וניכר כי עולה צורך באבחון, זה הזמן לדבר על כך עם הילד. להעלות את הנושא ברגישות המלאה, להסביר במה מדובר ולהזכיר שבכל שלב אתם שם איתו. הילד יעבור שורת מבדקים הכוללים צפייה בשעות משחק, מבחנים דידקטיים, בדיקות שמיעה וראייה, בדיקה גופנית ועוד. ברגע שהילד יבין במה מדובר והגורמים יפעלו בעדינות ושקיפות מולו, יהיה לו הרבה יותר קל להיכנס לתהליך. 

רופא להתפתחות הכי טוב

בסופו של דבר, טובת הילד היא מה שחשוב

אין ספק שרק הידיעה על כך שהילד צריך להישלח לאבחון, מעלה רגשי חרדה ופחד; הרי הדבר שהכי מפחיד אותנו זה שיקרה משהו לילדים שלנו. אין ספק שזה טבעי, אך יש לזכור שהאבחון מטרתו בסך הכל להעריך את המצב הכללי של הילד וכלל אינו מבטיח אבחנה חדה וישירה כלשהי. רופא התפתחותי מומלץ עלול גם לקבוע כי בריאותו והתנהגותו של הילד תקינים לחלוטין ושאין כלל צורך בכל התערבות. במקרים אחרים יינתנו המלצות נקודתיות בכדי לשפר נקודה מעט חלשה, אך בבסיסו של עניין חשוב להבין שבסך הכל מדובר בתהליך חיובי לטובתו של הילד. 

Share:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *